Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Uroczystość przekazania pojazdu Scania
Uroczystość przekazania pojazdu Scania
18 III 2024, 14:50:00
16 marca 2024 roku odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA-Rt 3/27 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – st. bryg. Tomaszowi Grelakowi. Następnie dh Zbigniew Nowak — prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku, przywitał zaproszonych gości. W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści Ziemi Kaliskiej, przedstawiciele władz samorządowych szczebla powiatowego oraz gminnego i duchowieństwa, a także zaproszeni goście.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było oficjalne wręczenie kluczyków i dokumentów do nowego samochodu na ręce prezesa OSP Koźminek. Następnie ks. Maciej Jóźwiak proboszcz parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Koźminku poświęcił samochód strażacki.

Pojazd GBA-Rt 3/27 SCANIA został zakupiony za kwotę 1.396.665,00 zł, z udziałem środków samorządu gminnego (770.000,00 zł), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (475.000,00 zł), środków własnych jednostki OSP (126.665,00 zł) oraz dotacji KSRG (25.000,00 zł).

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z całą pewnością przyczyni się do usprawnienia służby druhów ochotników w Koźminku, a co za tym idzie do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie gminy Koźminek oraz całego powiatu kaliskiego.

Opracował: mł. asp. Jakub Pietrzak