Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Sytuacja powodziowa w gminie Koźmienk
Sytuacja powodziowa w gminie Koźmienk
21 V 2010, 21:50:14


Wysoki poziom wody nadal utrzymuje się na Swędrnii. Woda nieco opadła, ale nadal stanowi duże zagrożenie dla budynków położonych w jej pobliżu. Najgorzej sytuacja wygląda w Koźminku, Murowańcu, a przede wszystkim w Gaci Kaliskiej, gdzie woda podeszła pod same budynki mieszkalne i gospodarcze. Zalała, między innymi remizę. Budynek, o którego walczyliśmy, aby nie został zalany w czwartek nadal znajduje się bardzo blisko rozlewiska. Woda w Gaci Kaliskiej podchodzi pod ogrodzenie zabytkowej kaplicy. Jeżeli stan wody podniesie się o kilka centymetrów konieczne będzie usypanie wałów. Woda w Swędrnii płynie bardzo szybko, m.in. na moście w Koźminku podmyła betonowe płyty, co stwarza ogromne zagrożenie, jednak nikt tego nie kontroluje, dlatego apelujemy o czujność mieszkańców, którzy powinni dzwonić pod numer alarmowy 998 lub 112.

Optymizmem nie napawa poziom wody w zbiorniku Murowaniec, nadal podtopiony jest Ośrodek Leczenia Uzależnień, a woda ma bardzo wysoki stan przy tamie.Zdjęcia dostępne w galerii.
Fot.: Dh. Jakub PietrzakTagi: