Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


III miejsce w VI Mistrzostwach Powiatu Kaliskiego w Ratownictwie Medycznym
III miejsce w VI Mistrzostwach Powiatu Kaliskiego w Ratownictwie Medycznym
7 VI 2010, 20:27:14

W miniony weekend strażacy z naszej jednostki w składzie: Tomasz Marszał, Zbigniew Nowak, Kryspin Biniaszczyk i Paweł Szuszwalak wywalczyli III miejsce w VI Mistrzostwach Powiatu Kaliskiego w Ratownictwie Medycznym. Gratulacje!!! Dotykowo należy powiedzieć, iż był to nasz debiut na tych zawodach. Jako jednostka, która posiada jedynie jedną torbę PSP R-1 i mały zestaw nożyc hydraulicznych Lukas udowodniliśmy, iż można być na bardzo wysokim poziomie w zakresie ratownictwa medycznego i godnie reprezentować gminę.

Strażacy z Koźminka wykazali się umiejętnościami w zakresie ratownictwa medycznego w kilku pozorowanych sytuacjach, z którymi mieli do czynienia m.in. wisielec w wieży ciśnień przy dworcu PKP w Kaliszu, wypadek masowy/wybuch gazu w dyskotece (stary klub dyskotekowy BROK), a także wypadek samochodowy przy kaliskim ratuszu oraz poród.

Wszyscy zgodnie podkreślają, iż takie zawody to nie tylko miejsca i puchary, ale przede wszystkim doskonałe szkolenie w zakresie ratownictwa medycznego. Z tego miejsca pragniemy podziękować organizatorom za doskonałe przygotowanie zawodów, niezwykle realne pozoracje – „najlepiej było w tej dyskotece, 15 poszkodowanych, było co robić” – wspomina Paweł Szuszwalak. Cieszymy się, że ratownictwo wśród jednostek OSP staje coraz ważniejsze. Tutaj zwracamy uwagę i podkreślamy jak wielkie znaczenie mają szkolenia medyczne. Takie zawody z pewności zmniejszają ryzyko popełnienia błędu podczas prawdziwej akcji ratowniczej.

Podsumowując wyniki: Zespół z Pogotowia Ratunkowego z Ostrzeszowa i drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Półka zwyciężyły w sobotnich VI Mistrzostwach Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym. Gratulujemy zwycięzcom, szczególnie Ochotniczej Straży Pożarnej z Pólka, która nosi tytuł najlepszej jednostki OSP województwa wielkopolskiego w roku 2009. To jednostka, która w ostatnim czasie dokonała ogromnych postępów. 
Drugie miejsce, w kategorii drużyn medycznych,  zajęła ekipa z Opola, a trzecie ratownicy z Gostynia. Natomiast w kategorii zespołów strażackich drugie miejsce wywalczyła jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego, a trzecie zajęła drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej z Koźminka.
 

Dziękujemy dh Patrykowi Gurawskiemu, który pełnił rolę kierowcy, oraz naszemu fotografowi, dzięki któremu możecie państwo podziwiać nasze zmagania dh Michałowi Pietrzakowi.

Tagi: