Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze
Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze
23 I 2011, 12:17:02

W dniu 15 stycznia 2011 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku. Prócz licznie zgromadzonych na sali druhów z naszej jednostki, swoją obecnością zaszczycili nas: poseł na Sejm RP Józef Racki, starosta kaliski Krzysztof Nosal, wójt Gminy Koźminek Andrzej Miklas, przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Szmajdziński, v-ce prezes ZG ZOSP RP Edward Tośta, a także opiekun z ramienia Państwowej Straży Pożarnej jednostki OSP Koźminek - kapitan Sławomir Kotoński. Podczas zebrania dokonano wyboru nowego składu zarządu, w jego skład weszli:

- prezes Zdzisław Dziubek
- naczelnik Dariusz Pietrzak
- zastępca naczelnika Daniel Więckowski
- prezes ds. gospodarczych Jan Tomaska
- v-ce prezes ds. gospodarczych, gospodarz sali Jolanta Drobnik
- prezes ds. technicznych Fryderyk Pawlak
- skarbnik Monika Nowak
- sekretarz Radosław Woźniczak
- kronikarz Piotr Pietrzak

Komisja Rewizyjna

- przewodniczący Pawlaczyk Grzegorz

- członek Szmaja Jacek
- członek Szymczak Adam

Po wieloletniej i oddanej pracy odeszli z zarządu skarbnik dh Lechosław Buczkowski, prezes
ds. gospodarczych dh Ryszard Kit, sekretarz dh Dariusz Jaśkiewicz. Dziękujemy za lata pracy na rzecz jednostki. Dwóch Pierwszych z wymienionych druhów zasiliło grono prezesów honorowych. Tym samym witamy nowych członków zarządu, młodych, energicznych i niezwykle zaangażowanych w pracę na rzecz polepszania statusu naszej straży: skarbniczkę dh Monikę Nowak, dh Jana Tomaskę, dh Radosława Woźniczaka i dh Piotra Pietrzaka. Podczas uroczystości nadano również odznaczenia "Za wysługę lat". Otrzymali je m.in.

- dh Stanisław Jagodziński -  Za wysługę 50 lat
- dh Lechosław Buczkowski - Za wysługę 50 lat

Druhowie ci z tej okazji dostali okolicznościowe dyplomy. Cieszymy się, że w naszym gronie możemy liczyć na wsparcie starszego pokolenia, które tworzyło naszą jednostkę.
Tegoroczne walne zebranie było niezwykle emocjonujące, coraz lepiej i szybciej rozwijająca się jednostka OSP Koźminek potrzebuje kolejnych, zdecydowanych zmian i modernizacji. O jej ogromnym zaangażowaniu w pracę na rzecz ratowania zdrowia, życia i mienia ludzkiego świadczy drugie miejsce w wyjazdowości w roku 2010 wśród jednostek OSP powiatu kaliskiego, było to ponad 50 akcji ratowniczo - gaśniczych (tyle samo miało OSP Opatówek), pierwsze miejsce zajęła zaprzyjaźniona OSP Pólko, z ponad 70 wyjazdami do akcji ratowniczo - gaśniczych. Wszelkie problemy i bolączki zostały omówione, przede wszystkim zaś rozbudowa bazy sprzętu ratowniczego. Walne zebranie stało się, także okazją do wyjaśnienia sprawy wydzierżawienia sali, zarząd omówił korzyści płynące z tego faktu, co zostało przyjęte ze zrozumieniem. Jeszcze raz dziękujemy parlamentarzystom, samorządowcom, druhom i wszystkim, którzy przybyli na nasze walne zebranie, wasza obecność jest dla nas wsparciem i daje energię do dalszej, jeszcze większej pracy na rzecz Jednostki Operacyjno - Technicznej Koźminek. Po części oficjalnej, wszyscy udali się na poczęstunek.

Zdjęcia dostępne w galerii

Tagi: