Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Mistrzostwa Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym
Mistrzostwa Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym
8 VI 2011, 17:12:08


W dniu 4 czerwca 2011r. druhowie z naszej jednostki wzięli w VII Mistrzostwach Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym, które odbywały się na terenie Kalisza i okolic, pod patronatem Ministra Zdrowia. Uczestniczyło w nich 19 załóg Ratownictwa Medycznego, jak również zespołów ratowniczo – gaśniczych.

Ratownicy musieli pokonać trasę na której, organizatorzy przygotowali pięć scenek z zakresu ratownictwa medycznego. Sędziowie oceniali jak poszczególne zespoły radzą sobie w sytuacji masowego wypadku, do którego doszło w wyniku wybuchu gazu, porażenia prądem, ratowania poszkodowanych w wypadkach rolniczych, udzielania pomocy osobom postrzelonym (strzelanina w centrum Błaszek) oraz musieli przeprowadzić resuscytację osoby poszkodowanej w wypadku samochodowym.

Najlepszą ekipą Pogotowia Ratunkowego w VII Mistrzostwach Ziemi Kaliskiej w Ratownictwie Medycznym zostali ratownicy z Opola. Na drugim miejscu Ostrzeszów, a na trzecim Pogotowie Ratunkowe z Turku. Natomiast wśród drużyn straży pożarnych z regionu, pierwsze miejsce zajęli strażacy z OSP Pólko, drugie z OSP Grabów, a trzecie miejsce przypadło drużynie PSP JRG Ostrów Wielkopolski.

Niestety w tym roku poszło nam gorzej niż rok temu, kiedy zajęliśmy III miejsce. Jednak prócz rywalizacji i zajmowanych miejsc, liczy się także to, iż mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę, a nawet zdobyć nowe doświadczenia. Liczymy, że w przyszłym roku uda nam się osiągnąć lepszy wynik, nad czym będziemy intensywnie pracowali!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie druhom z naszej jednostki!

Zdjęcia dostępne w galerii

Tagi: