Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Pożar budynku gospodarczego
Pożar budynku gospodarczego
3 I 2016, 13:00:00
Dym widoczny z daleka, kilka zastępów w akcji i ogromne straty to krótka charakterystyka wczorajszego pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Lisków. Ogień pojawił się krótko przed południem, a walka z nim trwała do wczesnych godzin wieczornych. Najgorszym czynnikiem niesprzyjającym w prowadzeniu akcji ratowniczo – gaśniczej był mróz. Na miejscu pracowali strażacy z Koźminka, Liskowa, Koźlatkowa i Kalisza. Do działań zadysponowano m.in. podnośnik hydrauliczny z JRG 2 Kalisz oraz Dowódcę JRG 1 Kalisz. W wyniku pożaru spaleniu uległy maszyny rolnicze, słoma oraz zboże. Niestety nie udało się również uratować wszystkich zwierząt, które znajdowały się w budynku. Nieoceniona natomiast była pomoc okolicznych mieszkańców, którzy wywozili spaloną słomę swoimi ciągnikami oraz użyczyli ładowarki. Przyczyny pożaru nie są znane i będą wyjaśniane przez służby. W akcji brał udział jeden zastęp z naszej jednostki, jednakże został on podmieniony w czasie działań przez druhów, którzy specjalnie udali się na miejsce samochodem SLRr Renault Trafic 349 – 14. Strażacy z naszej jednostki na co warto zwrócić uwagę mieli również zapewnione jedzenie i ciepłe napoje.