Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Szkolenie z ratownictwa wysokościowego
Szkolenie z ratownictwa wysokościowego
4 VI 2016, 22:07:00
Komenda Miejska PSP w Kaliszu rozpoczęła cykl szkoleń z zakresu obsługi sprzętu stosowanego do ratownictwa wysokościowego. Jest to szkolenie kierowane do druhów jednostek OSP, które posiadają specjalizację w ratownictwie wysokościowym w zakresie podstawowym. W dniu 4 czerwca br. odbyły się zajęcia dla pierwszej grupy strażaków. Mają one na celu przygotowanie druhów do szkolenia, które będzie realizowane w następnej kolejności według „Programu szkolenia z zakresu ratownictwa wysokościowego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym” .

Szkolenie prowadził st.kpt. Roland Egiert, z-ca dowódcy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z JRG nr 1 w Kaliszu oraz ratownicy wysokościowi z JRG 1 w Kaliszu. W zajęciach wzięło udział 20 strażaków z OSP Koźminek ( 4 druhów ), OSP Pólko, OSP Stawiszyn, OSP Aleksandria i OSP Tłokinia Wielka.

foto: A. Papierski

info: PSP Kalisz / bryg. D. Byliński

 

Tagi: