Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Murowaniec pochłonął kolejną ofiarę !
Murowaniec pochłonął kolejną ofiarę !
22 VIII 2016, 22:47:00
Wczoraj około godz. 15.00 dwa zastępy z naszej jednostki wraz z łodzią zostały zadysponowane do miejscowości Murowaniec, gdyż do zalewu wszedł mężczyzna i po chwili zniknął pod wodą, nie dając już więcej jakichkolwiek oznak życia. O całym zdarzeniu służby ratownicze poinformowali świadkowie, którzy jako ostatni widzieli w/w osobę.

Na miejscu pracowały dwie grupy wodno - nurkowe ze specjalistycznych jednostek w Poznaniu oraz Koninie, PSP Kalisz x2, OSP Koźminek x2. Jednostki dysponowały 4 łodziami na których m.in. za pomocą bosaków przeszukiwano zalew. Natomiast grupa z Poznania do celów poszukiwawczych użyła nowoczesnego sonaru. Łącznie około 35 strażaków.
 
Poszukiwania przerwano około godz. 21 i wznowiono je dzisiaj o godz. 7.00 Na miejscu ponownie pojawiły się w/w jednostki. Około 14.00 sonar zlokalizował ciało mężczyzny w odległości około 150 metrów od brzegu. Zwłoki z wody wyciągnęli obecni na miejscu nurkowie.
Swoje działania prowadziła również policja i prokurator.
 
foto: O. Pawlak, A. Nowicki
 
Tagi: