Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Szkolenie LPR w powiecie kaliskim
Szkolenie LPR w powiecie kaliskim
2 X 2016, 09:23:00

W nocy z 29 na 30 września 2016 roku na boiskach sportowych w Brzezinach i Rychnowie, odbyło się szkolenie doskonalące z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym dla strażaków ochotników z terenu powiatu kaliskiego. Szkolenie to było kontynuacją odbytego w roku 2015 kursu teoretycznego. W części praktycznej wzięli udział strażacy z jednostek KSRG z naszego powiatu, łącznie 127 osób ( z OSP Koźminek na szkolenie zostało oddelegowanych 3 druhów )

W czasie szkolenia instruktor LPR zapoznał uczestników z zasadami bezpieczeństwa, przedstawił dobór miejsca na lądowisko dla śmigłowca w zależności od pory dnia. Najważniejszym punktem szkolenia było zapoznanie z budową śmigłowca i praktyczne przyjmowanie śmigłowca na wyznaczone lądowisko.

Już niedługo rozpocznie pracę baza LPR na lotnisku w Michałkowie, stacjonujący tam śmigłowiec będzie obejmował swym zasięgiem południową Wielkopolskę. Szkolenie które przeszli druhowie z OSP (wcześniej takie szkolenie przeszli wszyscy funkcjonariusze PSP) pozwoli na przyjmowanie śmigłowców na terenie naszego powiatu.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Radosław Marek

info: pspkalisz.alte.pl

Tagi: