Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Pożar sadzy w domu jednorodzinnym
Pożar sadzy w domu jednorodzinnym
28 I 2017, 23:24:00
 
27 stycznia o godz. 13.06 zadysponowano 2 zastępy z naszej jednostki oraz 1 z PSP Kalisz ( podnośnik ) do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Chodybki. Jak się okazało - komin w domu jednorodzinnym był całkowicie niedrożny i popękany. Ze względu na trudny dostęp do jego wylotu, na miejsce wezwano zastęp z Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu tzw. drabinę. Działania strażaków mające na celu udrożnienie przewodu kominowego trwały blisko 3 godz. Niestety osoby mieszkające w tym budynku nie będą mogły już korzystać z tego komina.

W/w sytuacja niech będzie dla nas wszystkich przestrogą przed spalaniem w piecu m.in. śmieci. Należy pamiętać, że każdy pożar sadzy niszczy komin. Powstająca wtedy wysoka temperatura powoduje wykruszenie spoin między cegłami i w konsekwencji rozszczelnienie przewodu kominowego. To z kolei może powodować przedostawanie się dymu i trujących gazów do pomieszczeń mieszkalnych.
Tagi: