Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Szkolenie z owadów błonkoskrzydłych
Szkolenie z owadów błonkoskrzydłych
6 IV 2017, 20:13:00
 
25 i 26 marca 2017 br. w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu odbyło się szkolenie z zakresu prowadzenia działań podczas zagrożeń od rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych. Szkolenie było prowadzone przez mistrza pszczelarskiego Pana Henryka Maślaka i obejmowało następującą tematykę:

- życie biologiczne owadów błonkoskrzydłych,

- zasady ochrony ratownika przed zagrożeniem związanym z użądleniem przez owady błonkoskrzydłe,

- metody usuwania rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych,

- zasady i wytyczne obowiązujące w zakresie postępowania podczas interwencji prowadzonych w związku ze zgłoszeniem wystąpienia zagrożeń od rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych.

Nadchodzi okres wzmożonej aktywności owadów błonkoskrzydłych dlatego też odpowiednie przygotowanie jednostek OSP do prowadzenia tego rodzaju zdarzeń jest bardzo zasadne. Zajęcia zostały odebrane z dużym zainteresowaniem a przekazywane informacje były połączone z praktycznymi poradami, które wynikały z wieloletniego doświadczenia w praktyce pszczelarskiej wykładowcy.

W szkoleniu brali również udział członkowie OSP Koźminek, którzy od tego roku będą mogli samodzielnie uczestniczyć w działaniach dot. usuwania gniazd/rojów owadów błonkoskrzydłych. Dodatkowo jednostka z Koźminka zakupiła 2 specjalistyczne kombinezony w których ratownicy będą mogli bezpiecznie prowadzić tego typu działania.

tekst opracował: bryg. Dariusz Byliński - PSP Kalisz

 

Tagi: