Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Florian - Stary Karolew 2017
Florian - Stary Karolew 2017
12 V 2017, 23:02:00

 
 
W dniu 7 maja 2017 roku w gminie Koźminek odbyły się uroczystości Święta Floriana. Uroczystość został połączona z jubileuszem 70 lecia OSP Stary Karolew.
 
Gminne Święto Strażaka rozpoczęło się od zbiórki delegacji strażackich oraz zaproszonych gości przy strażnicy w Koźminku. Następnie kolumny marszowe jednostek oraz pocztów sztandarowych, przy asyście gminnej orkiestry dętej z Koźminka udały się na mszę świętą do miejscowego kościoła.
 
Po mszy świętej druhowie udali się do Starego Karolewa, gdzie przy strażnicy odbyła się dalsza część uroczystości.
 
Po wciągnięciu flagi państwowej na maszt rozpoczęły się uroczystości zgodnie z ceremoniałem OSP. Po przeglądzie jednostek dokonanym przez Prezesa Powiatowego OSP w Kaliszu Krzysztofa Nosala oraz dowódcę uroczystości druha Artura Więckowskiego przystąpiono do wręczania medali, odznaczeń oraz dyplomów zasłużonym druhom.
 
Złote Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali druhowie: Grzegorz Poniatowski i Waldemar Wietrzyk.
 
Srebrne Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali druhowie: Dariusz Tomczyński, Radosław Wojciechowski, Łukasz Janiak i Łukasz Chwiłkowski.
 
Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali druhowie: Michał Ignasiak, Łukasz Tomalak, Roman Białczyk, Mariusz Demianiuk, Krzysztof Płuciennik, Paweł Zimny i Eugeniusz Wypych.

W tym dniu nad bezpieczeństwem druhów czuwali strażacy z OSP Koźminek, którzy zabezpieczali drogi podczas przemarszu pocztów sztandarowych i zebranych gości.

tekst: M. Kaczmarek

Tagi: