Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Dwa pożary w tym samym czasie
Dwa pożary w tym samym czasie
9 IV 2019, 03:45:00
9 kwietnia o godz. 00:20 dwa zastępy OSP Koźminek zostały zadysponowane do pożaru pozostałości roślinnych w miejscowości Oszczeklin. Działania strażaków polegały na podaniu kilku prądów wody. Dowódca akcji podjął decyzję o utworzeniu punktu czerpania wody ze stawu zlokalizowanego w tej samej miejscowości - woda dostarczana była za pośrednictwem samochodów. W akcji brały udział również jednostki OSP Pietrzyków, OSP Krzyżówki-Młynisko, OSP Staw oraz JRG 1 Kalisz.


W międzyczasie do Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu i ściółki leśnej w miejscowości Pośrednik. Na miejsce kaliski dyżurny skierował zastępy z OSP Kamień, OSP Lisków, OSP Krzyżówki-Młynisko oraz JRG 1 Kalisz. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody. Na miejscu zdarzenia pojawiła się również policja.