Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Pożar lasu w gminie Lisków
Pożar lasu w gminie Lisków
23 IV 2019, 20:33:00


Pożar poszycia leśnego w miejscowości Tomaszew w gminie Lisków. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu we wtorek, 23 kwietnia o godzinie 14:15.

Na miejsce w pierwszej fazie skierowano dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Liskowie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzałkowie i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kaliszu. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali pożar poszycia w lesie na powierzchni około 1 hektara. Z uwagi na silny wiatr i potrzebną większą ilości wody na miejsce skierowano dodatkowo zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźlątkowie oraz Koźminku. Działania strażaków polegały na podaniu kilku prądów wody na palące się poszycie. Dodatkowo by dokładnie przelać spaloną powierzchnie strażacy wykorzystali działko wodno-pianowe.

tekst: kalisz112.info.pl