Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Szkolenie Komendantów Gminnych Związku OSP RP, Ślesin 26-29.11.2009r
4 XII 2009, 00:16:12


W dniach 26-29.11.2009 r. w Ślesinie odbyło się szkolenie komendantów gminnych Związku OSP RP, w którym udział wzięło 27 komendantów z 25 gmin Wielkopolski.
Organizatorem była Komenda Wojewódzka PSP oraz Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego im generała Stanisława Taczaka.
Naszą gminę reprezentował komendant gminny Dariusz Pietrzak, który podczas kursu zgłębił swoją wiedzę z zakresu podstawowych aktów prawnych dotyczących ochrony przeciwpożarowej i funkcjonowania OSP, organizacji zawodów sportowo-pożarniczych OSP i MDP, zadań i kompetencji komendantów gminnych, kierowania działaniami ratowniczymi, KSRG na szczeblu gminy, powiatowych planów ratowniczych, organizacji i zadań systemu wykrywania i alarmowania oraz systemu powszechnego ostrzegania na szczeblu lokalnym, zarządzania kryzysowego na szczeblu gminy.
Zajęcia prowadzili druhowie Leszek Nawrocki i Stanisław Mikulak oraz bryg. Jarosław Sakowski z KM PSP w Koninie, st, kpt. Jarosław Kuśmirek, st. kpt. Daniel Kuchowicz z Ośrodka Szkolenia PSP.
Uczestnicy kursu mieli okazję także poznać zasady profesjonalnego udzielania wywiadów podczas akcji ratowniczo-gaśniczych dzięki przedstawicielom Telewizji Konin: Pani Marty Romaniszyn, Sławomira Papiera oraz Zbigniewa Murawskiego.
Szkolenie zakończyło się egzaminem, a każdy z uczestników otrzymał z rąk zastępcy komendanta miejskiego PSP w Koninie bryg. Mirosława Zalewskiego zaświadczenie o jego ukończeniu wydane przez Komendę Wojewódzką PSP.

Zdjęcia i informacje o kursie zostały zaczerpnięte ze strony www.zosprp.poznan.pl
Tagi: