Zabezpieczenie Triathlonu na Murowańcu
8 VIII 2020, 10:00:00
8 sierpnia o godz 10:00 nad Zalewem Murowaniec odbył się Triathlon „Baster Tri” Murowaniec 2020 organizowany przez Klub Biegacza Baster team. Do walki stanęło blisko 100 zawodników.
Triathlon „Baster Tri” Murowaniec 2020 1/8 IM rozegrany został na dystansie 475 m pływanie; 22,5 km rower; 5,25 km bieg.
Na drugim miejscu na podium uplasowała się sztafeta z Koźminka w składzie: Kasia Anczykowska, Robert Bielawski i Dawid Ząbczyński.
Ponadto odbyły się dwa wyjątkowe starty na rzecz niepełnosprawnych dzieci Wiktorii i Mikołaja. Dominik Chenczke wystartował wraz ze swoją córką Wiktorią (z supportem Bartosza Gromady). Natomiast była Trójka pasjonatów sportu Justyna Dominiak, Mateusz Barański i Adam Barański wystartowali w sztafecie wraz z Mikołajem Krystkiem.

W tym dniu druhowie z OSP Koźminek dbali o bezpieczeństwo uczestników na wodzie a także podczas biegu i jazdy na rowerze. W zabezpieczeniach brały też udział inne jednostki OSP z gminy Koźminek. Dodatkowo ustawiona została kurtyna wodna na trasie biegu, mająca za zadanie nieco schłodzić uczestników w tym upalnym dniu.

Zdjęcia: Andrzej Kurzyński (kalisz.naszemiasto.pl)