Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X


Skutki zimy - Fatalne warunki drogowe
Skutki zimy - Fatalne warunki drogowe
18 I 2010, 12:50:59


Niedzielna akcja udowodniła, że Star 266 to jedna z najlepszych konstrukcji samochodu ciężarowego, jaka powstała w naszym kraju. Wszystko to za sprawą akcji wyciągania autobusu Mini – Trans, kursującego linią „Zet”. Nasze auto pomimo swojego wieku, bez problemu, za pomocą wyciągarki, stojąc w dość głębokim rowie poradziło sobie z autobusem Renault. Ale, żeby wszystko było jasne, to od początku… W niedzielę, około godziny 15 dostaliśmy informację, że w pobliżu miejscowości Mroczki, na pograniczu gminy Koźminek i Szczytniki doszło do wypadku autobusu, w wyniku, którego pojazd ten leży na boku… Niezwłocznie zgłosiliśmy ten fakt dyspozytorowi MSK Kalisz, za pomocą naszego radia Motorola GM 360, jednak w odpowiedzi usłyszeliśmy, iż akcja nie będzie liczona, ponieważ jest to zwykłe wyciąganie pojazdu z rowu. Czując jednak strażacki obowiązek pomagania, udaliśmy się na miejsce, gdzie jeszcze przed nami dojechała jednostka OSP Staw, która w tym rejonie, odśnieżała tego dnia drogi. Wspólnymi siłami, z pomocą także miejscowej ludności, bowiem na miejscu pracowały także dwa ciągniki rolnicze już po kilku minutach wydobyliśmy autobus z rowu. Pojazd ten na szczęście nie leżał całkiem na boku, jednak był znacząco pochylony i występowało zagrożenie, że przewróci się  przy próbie wyciągania, jednak opanowanie i spokój naszego kierowcy – ratownika dh Adama Dziubka nie dopuściła do takiej sytuacji. Na miejscu obecny był również patrol KMP SRD Kalisz.

Wracając do bazy, w drodze powrotnej napotkaliśmy w pobliżu miejscowości Waliszewice pięć aut, które stoją w zaspie i nie mogą wyjechać. Zatrzymaliśmy się… okazało się, że auta stoją już od kilku dobrych minut, w jednym aucie znajdowały się dzieci. W tej sytuacji wezwaliśmy jednostkę OSP Staw, aby pomogła nam odśnieżyć drogę, natomiast jedno z aut które utknęły w zaspie wzięliśmy na linkę, i pomogliśmy wyjechać. Zaspy w tym miejscu dochodziły do 0,5 m wysokości. Warunku panujące na drodze były i nadal są fatalne, dlatego apelujemy do kierowców o rozwagę i zachowanie bezpieczeństwa.


Tagi: